İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

TEBGK Temsilcileri

 

PELİN NUR ÜÇKAN- FAKÜLTE TEMSİLCİSİ

Pelin Nur ÜÇKAN, 19 Eylül 2000 tarihinde İzmir’de doğdu. 2009 yılında voleybol oynamaya başladı ve okul takımlarında lisanslı olarak oynadı. Ortaokulda burslu okuduğu ve okul başkanlığını yaptığı TAKEV’i okul ikinciliğiyle bitirdi. İzmir Atatürk Lisesi’nde dört yıl boyunca sınıf başkanlığı yaptı ve okulunun Cumhuriyet Balosu gibi pek çok etkinliğine katıldı. İleri seviye İngilizce, orta seviye Almanca ve başlangıç seviyesi Korece bilmektedir. Eczacılıkla her zaman yakından ilgiliydi. 2012 yılında Münih'te yapılan eczacılık fuarına ve ayrıca üniversiteye başladığı yıl ‘Uygulamalı Aromaterapi Kursu’na ve birçok kongreye katılmıştır. Türk Eczacılar Birliği - Gençlik Komisyonu delegesidir. Ayrıca, fakültesinin ilk sınıf ve fakülte temsilcisidir. Halen fakülte temsilciliği görevini sürdürmektedir.

 

Pelin Nur ÜÇKAN was born on September 19, 2000 in Izmir. She started playing volleyball in her school team with licensed in 2009. She was school president in her middle school, TAKEV which she had scholarship then graduated with 2nd place. In Izmir Atatürk High School, she was her class president for four years and was a part of many activities like her high school’s Republic Prom. She has intermediate level in English, elementary level in German and beginner level in Korean. She has been always interested in pharmacy and one of a pharmacy fair she joined in 2012, was in Münich then also attended Applied Aromatherapy Course and many congresses in her first year at university. She is a delegate of Turkish Pharmacist Association-Youth Community also the first representer of her class and faculty. And she is still representing her faculty.

 

 

 

HAVVA İLAYDA PAK- EĞİTİM-BİLGİLENDİRME FAKÜLTE KOORDİNATÖRÜ

Havva İlayda PAK, 14 Mayıs 1999 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bu dönemde halk oyunlarıyla, gitar ve kemanla ilgilendi. 2017 yılında Hisar Anadolu Lisesinden birincilikle mezun oldu. Lisedeyken TÜBİTAK sergilerinin düzenlenmesinde görev aldı. TÜBİTAK, Bayer ve MEF gibi yarışmalarda okulunu temsil etti. 2018 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde eczacılık okumaya başladı. 2019 yılında Türk Eczacılar Birliği- Gençlik Komisyonu Eğitim ve Bilgilendirme Fakülte Koordinatörlüğü görevine başladı ve görevini hala devam ettirmektedir. Orta seviyede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir. Psikolojik kitaplar okumaktan, doğa fotoğrafları çekmekten, farklı yerler gezip farklı kültürler tanımaktan hoşlanmaktadır.

 

Havva İlayda PAK was born on May 14, 1999 in Trabzon. She completed her elementary and middle school in Bursa. She was interested in folk dances, playing guitar and playing violin. She graduated high school on top of her school. She helped organizing TUBITAK exhibitions in her high school. She also competed in competitions such as TUBITAK, MEF and BAYER. She has learned English and German. She started studying pharmacy at İzmir Katip Çelebi University in 2018. She was selected as a delegate in her first year of university. She likes photography and reading books about psychology. She also likes seeing new places and learning about new cultures.

 

 

 

 

MUHAMMED ÇETİN-MALİ SORUMLU VE SOSYAL PROJELER FAKÜLTE KOORDİNATÖRÜ

Muhammed ÇETİN, 31 Mayıs 1998 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. İlköğretimine Elazığ’da Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda başladı. Daha sonra Diyarbakır’a gelerek ilköğretimini burada tamamladı. Satranç turnuvasında okulunda derece yaptı. 2013 yılında Ali Emiri Anadolu Lisesinde öğrenimine devam etti. Burada futbol, satranç ve bilgi yarışması gibi etkinliklerde derece yaptı. Öğrenim gördüğü liseyi derece ile bitirdi. Orta düzey İngilizce ve başlangıç seviyesi Almanca bilmektedir. 2018 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesinde başladı. Aynı yıl fakültenin mali işler ve sosyal projeler koordinatörü seçildi. Görevine ve öğrenimine hala devam etmektedir.

Muhammed Çetin was born on May 31 1998 in Diyarbakır. He graduated elemantary school in 4th place. He finished Ali Emiri Anadolu High School in 3rd place. He played football professionally for three years. He played chess and achieved many praises. He has learned English and German. He started studying pharmacy at İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi in 2018. He was selected as a delegate in his first year of university. He’s still continuing his education and his duty as a representative.

 

 

 

UMAY AKA-ULUSLARARASI İLİŞKİLER FAKÜLTE KOORDİNATÖRÜ

Umay AKA, 6 Kasım 1998’de İzmir’de doğdu. İlkokul ve ortaokulu İzmir’in Dikili ilçesinde tamamladı. Ortaokuldan üçüncülükle mezun oldu. İzmir Güzelbahçe MEV Koleji’nde %100 burslu olarak okumaya başladı. Okuldan birincilikle mezun oldu. Güney Kıbrıs’da Erasmus projesinde okulunu temsil etti. Lisedeyken münazara kulübündeydi. Lisedeyken düzenli olarak TOEFL IBT sınavlarına girdi. Şu anda Almancasını geliştiriyor ve bir dil stüdyosunda Korece öğreniyor. 3 yıl boyunca TÜBİTAK matematik olimpiyatlarında okulunu temsil etti. Ayrıca Pascal, Cayley ve Fermat matematik yarışmalarında okulunu temsil etti. 2018’de İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde eczacılık okumaya başladı. 2019’da uluslararası ilişkiler koordinatörü olarak görevine başladı.

Umay AKA was born in İzmir on November 6,1998. She finished elementary and middle school in Dikili, İzmir. She was ranked 3rd among other students in her middle school. Then, she started studying at İzmir Güzelbahçe MEV Koleji Fen Lisesi with %100 scholarship. She graduated on top of her high school, she was ranked 1st. She participated in Erasmus A Pathway to Success project in South Cyprus. She was in debate club. She took TOEFL IBT regularly in high school. She is currenlty improving her German and learning Korean in a language studio. She represented her school in TUBITAK Mathematics Olympics three years in a row. She also participated in Pascal (9th grade), Cayley (10th grade), Fermat (11th grade) Mathematics Contests. She started studying pharmacy at İzmir Kâtip Çelebi University in 2018. She was selected as Local Exchange Organizer (LEO) in 2019.

Menüyü Kapat